Jednotlivé šifry a jak na ně

Start  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  Cíl

Šifra 7 – Kvarteto

Názory k této šifře

 
Tatarkový klub: Uf, tak tady jsme strávili hodně času a ke konci byli už dost zoufalí. SMS nápověda přišla chvíli potom, co jsme konečně odhalili správný princip řazení a zrovna koukali na Ugwajovu řadu (jméno vymyslel kolega z týmu a trvám na tom, že je hezčí než Uwe :-D), takže nám vlastně jen potvrdila, že postupujeme správně. Morseovka se nabízela jako nejlogičtější řešení, ale doprčic, co je čárka a tečka? Můžeme nadávat jen sami sobě, že jsme si různých tvarů obrázků nevšimli dřív. Shodli jsme se, že to byla nejhezčí šifra z těch, ke kterým jsme došli. Podle mě jí není co vytknout a ještě navíc je originálně zpracovaná, vtipná a zůstalo nám hratelné kvarteto. :-) Inka
Úsměv krále Miroslava: Návod jsme si přečetli, zasmáli se a odložili jej, páč byl psaný černou barvou :) I tak se nám podařilo poskládat jednotlivé posloupnosti... jenže co s tím? Nápověda nás jen ujistila, že jdeme správnou cestou. Měli jsme před sebou poskládaného Uwevo.. a nic. Pak vzal kolega do ruky svuj blok čtverečkovaného papíru, vytrhl několik stránek se slovy, že teď papír konečně využije smysluplně a zmizel kamsi do křoví... Když se po deseti minutách vrátil, mrknul na karty a říká: "Všimli jste si, že některé obrázky mají kulaté rohy a jiné ne?" Stejná taktika bohužel na devítce nefungovala. :)
obelisk: Rmoutí mne, že "v obsahu obrázků nehledejte šifru" mne kompletně odvedlo od jejich zkoumání :(
Pink Ladies Team: V podstatě souhlasím s Drahošem. Tato šifra by šla pochválit za mnoho věcí, ale s omluvou se zaměřím jen na kritiku: Projdeme-li největší zabijáky týmů v průběhu historie Osudu, je zřejmý jeden fakt, z kterého bych byl rád, kdyby se orgové poučili. Nejčastější smrt přináší nečekaná jednostranná exaktnost zadání. Každá tradiční šifrovačka by si měla držet určitou úrověň exaktnosti, kterou splňuje každá šifra. Řešení žádné šifry by pak nemělo být založeno na povšimnutí si detailu menšího nebo srovnatelného s rozsahem běžné nedokonalosti zadání. Tato šifra bohužel obsahovala současně velké nedokonalosti ("karty pak uspořádá" - při karetní hře hráč sbírá karty v pořadí v jakém je dostává, tomuto pořadí se říká neuspořádané a uspořádáním se obvykle myslí urovnání podle čísel či barev) a současně po hráčích chtěla rozlišit těžko definovatelný rozdíl mezi obsahem a formou.
obelisk: jj, hodně dlouho jsme se dohadovali, co všechno je obsah obrázku :D
Drahoš forever: V textu u šifry bolo napísané: "V textu psaném černou a bílou barvou a v obsahu obrázků nehledejte šifru". Podľa mňa práveže v obsahu (myslené matematický obsah) šifra bola :-)
obelisk: Trochu líp řešení: 1) Každý z hráčů si nejdřív sesbírá k sobě všecky karty, které obsahují jeho písmenko (dle jména - to šedé). čili jich bude mít kolem 25. (zbaví se jich až bude na řadě další hráč) 2) Hráč si karty seřadí - následující karta je vždy ta, co je psaná šedým písmem u písmena ze jména hráče. 3) Karty přečte dle morseovky (tečka je kulatý rožek). oddělovač je změna barvy karty.
NP Team: Morseovka podle tvaru obrázků, karty řazeny podle jmen standa olda david uwe....vždy na každé kartě to co je u S 'standa) následuje ta daná karta....prepíše se morse a seřadí podle dalšího člověka.....nevím jestli to takto dává smysl
Wontonská polívka: Nebyli jsme v cíli, může nám někdo z těch úspěšných stručně říci řešení? Díky :-) Jo,pistolky byly super :-)
Brouk v panice: Mno, už podle statistik je jasné, že tohle byl mazec pro většinu týmů. Musím ale uznat, že zákys zde byl jen a jen naše chyba. Organizátoři nám dali vše potřebné, co jsme potřebovali. Klobouk dolů. A taky díky za pěkné spestření s pistolkama. :)