Vaše názory - jak se vám hra líbila

Jak jste si letošní hru užili? Zde je prostor pro Vaše první dojmy z ní.
Albert Stallone Ahoj, už mi to 2x nevzalo (a ztratilo:( obširnější příspěvek, tak aspoň krátce: díky za hru, která jako vždy měla svůj charakter. zcela jedinečný mezi ostatními šifrovačkami. Asi byla těžší (tedy na pozornost určitěú, než jsme čekali, ale zpětně oceňuji hlavně radikálně "nepapírové" pojetí hry. Ivo
Pink Ladies Team Velmi povedené úvodní šifry (jen škoda, že jsme sa na nich tak dlouho zamotali). Pak trochu klasiky a typická (možná zbytečná) hromadná zasekávačka. Nakonec nás mrzelo hlavně to, že ke kýžené mechanické šifře jsme se dostali až potom, co jsme se na 9.stanovišti zeptali soupeřů na řešení sedmičky. A když jsme se k ní blížili, došla nám smska, že se zavírá :-/. No ale celkově velmi pěkné a pestré pošifrování, díky Orgové :-)
obelisk Za sebe se mi hra líbila. Klasicky jsme došli do půlky a přijde mi vhodné Osud (v dobrém) přirovnat k dnešním počítačovým hrám, o kterých píšou, že spíš než hra, jde o interaktivní film. D.
Popocatepetl Letošní ročník překonal naše (dle zkušeností nemalá) očekávání co se týče originálnosti a formy šifer. I když nás kvarteto vyškolilo, že forma a obsah jsou dvě různé věci, ve hře celé byly vyrovnané. Děkujeme a těšíme se na příští ročník!
Oberna behen Hru jsme si uzili paradne. Prekonali jsme zmatky na zacatku, kdy 3/5 tymu dojeli cca o hodinu pozdeji diky zacpe na dalnici, ale pak uz jsme se chytli a rozjeli :-) Nejlepsi dojmy: Batovy pididomky, obrysy soch, pekne udelane kvarteto + strelba z pistole, dreveny hlavolam, cervanky u stroboskopu + paradni atmosfera po celou hru. Velmi ocenujem "nepapirove" sifry, ktere musely dat spoustu prace. System SMS byl nakonec taky fajn, ale trvalo dlouho, nez jsme mu prisli na kloub. Skoda, ze nebylo v informacich jasneji zadane v jakem tvaru SMS napsat(s mezerami nebo bez...) Ztratili jsme tim trochu casu pri ziskani napovedy pro ctyrku a taky nemame kontrolu poradi na prvnich sifrach. Ale je to i trochu nase blbost - meli jsme si precist, ze mame dostat potvrzujici SMS. Jinak 4. a 7. byly dost zaludne ;-) Jo, jeste se nam moc libily hinty (nejen) v kvartetu, akorat jsme je neumeli plne vyuzit :-)) Kazdopadne diky moc za hru a tesime se na pristi rocnik.
Brouk v panice Letošní hra byla spíš zážitková, než šifrovací. Úkoly nebyly nijak náročné. Ale musíme smeknout před nápady orgů a před jejich nasazením. Muselo to dát strašné práce. Díky moc za zážitky!
Nostalgie Bylo to opět super. Velké dík organizátorům, kteří s tím měli opravdu hodně práce a připravili nám bezva šifrování se spoustou zážitků.
Spící Volové Panečku, to byla jízda... Předně musím smeknout před všemi orgy, protože připravit všechny tyhle vychytávky, to muselo stát sakra hodně práce... Vzledem k (nebo navzdory?) tomu, že patřím k těm, co mají radši spíš "klasické papírové šifry", tak tahle hra se rozhodně zapíše silným písmem do mé paměti :-) Blok domků postavený podle psacího stroje, sochy, lehce kontroverzní kvarteta, úžasná a efektní konstrukční úloha, no a krásná devátá hlavolamová šifra (kde jsme 2 hodiny měli řešení, akorát ho nedokázali přečíst...), toť highlights OSUDu 5. Mockrát díky za hru a snad příští rok na viděnou! (Karel)
Špunt do vany Hra se nám moc líbila. Všichni jsme absolutně nadšení. Hodně jsme se nasmáli hlavně u první šifra, ale vlastně celkově jsme moc bavili. Zkrátka nezklamali jste ani tentokrát. Už se těšíme na příště!
ČAMLÍCI Hra se nám moc líbila!!!Na to, že jsme šli Osud poprvé, jsme se dostali až na 7. stanoviště s čím jsme ani nepočítali. Šifry byly nápadité, zábavné, všechno bylo suprově vymyšlené. Těšíme se na příští ročník :)Díky, Čamlíci
JÁDRO Orgové, díky za prima hru, ač dosti tuhou. Zejména šifry 7 a 9 byly, z těch, které jsme měli možnost vidět, každá svým specifickým způsobem nekompromisní, ač samotný princip jejich luštění nebyl nějak zvlášť složitý. Takže není s podivem, že projít deset stanovišť z patnácti stačilo málem na top ten! Užil jsem si to. A to počasí jste objednali snad až příliš dokonalé, nemyslíte? ;) (Dero)
Viki Děkuju Orgům i hráčům za výbornou atmosféru. Po letech hraní jsem si zkusil poprvé pozici Orga a musím říct, že je to opravdu zážitek ... Po dlouhém vyjednávání o tom, kam až jít s netradičními šiframi, jestli vůbec dávat nápovědy a kolik týmů by mělo projít celou hrou, to dopadlo podobně jako v minulých ročnících. Asi je to OSUDové. Doufám ,že jste se dobře bavili. Fotky a videa ze hry postupně zpracuju a nějakým způsobem zveřejníme, bude-li chtít někdo poslat originální rozlišení, stačí se pak ozvat.
Mira Já taky děkuju za první příspěvky po hře, nejpozději zítra tu spustíme vkládání reakcí k šifrám a hodnocení celé hry. A musím se velmi omluvit vítěznému týmu Que Frio - jejich šifra týmu je plánována až na zítra, chtěli jsme dojet celý tento týden a mně se v hlavě ty datumy nějak popletly. Takže dnes je ještě jiný kousek a zítra... :-)
Triky a pověry Velice děkuji za super hru. Toto bylo podle mého gusta, použití velkého množství nestandardních šifer, jejich originalita i záludnost. Příprava tohoto ročníku musela být značně náročná a smekám, jak skvěle a zábavně jste to zvládli. Jen tak dál, rád se opět zúčastním ;) Petr
DYNAMO Letošní hra byla velmi pěkná a jsme rádi že šla i do Otrokovic- ovšem šifra č.7 nás vyřadila - škoda. Děkujem orgům za pěknou hru
Plecháčci Ahoj všem. Děkuji orgům a všem ostatním hráčům za vytvoření pěkné hry a pěkné herní atmosfery. Pro mě to byl první ročník a úplně první účast v podobné hře. I když těch několik hodin strávených od cca 03:00 do 08:00 na šifře číslo 7 v blízkosti vody pro mě bylo doslova prověřením svých hranic ( jsem strašně zimomřivá :-D ), hru jsem si opravdu užila. Jen mě mrzí,že tím,že jsme na sedmičce vypadli jsem už neměla možnost zaluštit si v terenu další šifry. Vím,že budou zveřejněné tady,ale to není tak nějak ono :). Luštění v týmu a v terenu je úplně jiné. Líbilo se mi to a ještě jednou děkuju. Jarka
Tom Ahoj všem! Děkujeme za první reakce. Také jsme si hru užili a jsme spokojeni s výsledkem. A aby to nezapadlo, chci speciálně poděkovat Orgovi Mirovi za obrovskou výdrž při přípravě. Tom
@ Díky orgům za hru! Mně se moc líbila :-) (mik)
Que Frio Za tým Que Frio ještě jednou děkuju všem orgům za velmi vydařenou hru, pro mne osobně se OSUD5 zařadil mezi nejlepší šifrovačky, které jsem kdy šel. (Honza)