Jednotlivé šifry a jak na ně

Start  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  Cíl

Šifra 4 – Pohledolam

Názory k této šifře

 
Tatarkový klub: Nás taky zachránila až SMS nápověda. Země jsme odhalili hned, že z nich budeme muset nějak vybrat písmenka nám bylo taky celkem jasné, ale ty změny barev jsme prostě neviděli. Inka
obelisk: Morzeovka to nebyla, první písmena nedávala smysl a těsně před pokusem o spálení šifry a hledáním dalšího stanoviště v jejím popelu přišlo řešení :)
Špunt do vany: Tak my jsme seděli u Máců a to světlo tam taky nic moc. Sice jeden z nás něco mumlal,že se mu zdá, že se pozadí mění, ale hned byl usazen, že to je z výroby ať se tím zbytečně nezabývá... :-) Jinak super nápad.
Brouk v panice: Souhlasím s Bramborama. S čelovkou neřešitelný problém. Na slunci naprosto perfektně čitelné. Chtělo by to lepší beta-test. Každopádně opět hodnotím velmi vysoko nápad. Parada.
Brambory: Tak..jak to jenom...nápad skvělý, provedení už ne tak úplně...V týmu jsme měli jednoho barvoslepého, několik šeroslepých, pár unavených a tak se nezlobte, že nikdo z nás nerozpoznal změnu šedého pozadí z barvy (AA,AA,AA) na barvu (AB,AB,AA)...resp. další den ráno to tam vidět bylo, ale v noci pod čelovkama plus jednou mžouravou žlutou pouliční lampou to bylo pro náš tým nemožné. Země jsme mimochodem poznali snad po pár vteřinách, ale určení písmena podle změny odstínu, jsme prostě neviděli. Největší zadrbávka, kdy jsme snad hodinu a půl koukali do blba a nevěděli co a jak dál. Zkoušeli jsme ještě nějak kombinovat čísla po stranách, neb se nám zdálo, že jsou různě posunutá (např. I,II,II,III), ale to byl jen špatný lom světla. Prostě příště prosíme pro barvoslepé a čelovkáře trochu větší kontrast ;) Shorty